درباره وبلاگ

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :
تاریخ:چهارشنبه 30 فروردین 1391-04:38 ب.ظ

حقیقت تلخ ، میزان بی سوادی مسلمانان

وبسایت عربی الوکه نوشت: آمارها نشان می دهد حدود 43 درصد از بی سوادان جهان را مسلمانان تشکیل می دهند که این برای جهان اسلام در حد یک فاجعه است. در این آمارها،

وبسایت عربی الوکه نوشت: آمارها نشان می دهد حدود 43 درصد از بی سوادان جهان را مسلمانان تشکیل می دهند که این برای جهان اسلام در حد یک فاجعه است. در این آمارها، اروپا 3 درصد از کل بی سوادان جهان و آمریکا کمتر از این را دارد.

به نوشته یکی از نویسندگان شرق شناس هلندی، این واقعیت که امروز حکایت از میزان بی سوادی در میان مسلمانان دارد از آن جهت برای جهان اسلام تاسف برانگیز است که در گذشته دور که تمام مردم اندلس به عنوان مرکز جهان اسلام باسواد بودند در حالی که در اروپا افراد باسواد بسیار کمی بود و سواد و تحصیل تنها اختصاص به طبقات خاص داشت اما امروز مساله کاملا برعکس شده است.

وبسایت عربی الوکه با ارائه آمار 6 دقیقه به عنوان متوسط مطالعه یک عرب در سال آن را با متوسط 36 ساعت مطالعه یک اروپایی در سال مقایسه می کند و می نویسد: یک مسلمان در مقابل مطالعه 11 کتاب توسط یک آمریکایی یا 8 کتاب توسط یک انگلیسی زبان، فقط یک چهارم صفحه مطالعه دارد.

با اینکه اولین دستور خداوند به امت اسلام، «اقرأ» بود اما با این حال در برابر هر 100 کتابی که در غرب چاپ می شود، تنها یک کتاب در جهان عرب مسلمان به چاپ می رسد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نمایش نظرات 31 تا 30
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic